Czy istnieje gwałt małżeński?

Według większości Polaków gwałt na męża/żonę nie istnieje, ponieważ jest artykuł, który wyraźnie mówi o zaspokajanie potrzeb małżeńskich, a w tym współżycia seksualnego. Każdy stosunek seksualny, na który druga strona się nie zgodzi to gwałt.

Jak udowodnić gwałt? Na pewno obrażenia na ciele, które może sprawdzić lekarz, a różnica „obrażeń”  związanych z gwałtem i seksem dobrowolnym jest inna. Przy gwałcie np. siniaki są głębsze oraz mają ciemniejszy kolor. Należy pamiętać, że kobieta, a zwłaszcza żona jest osobą, która może się bronić się za pomocą policji.

Gwałt małżeński może powodować niską samoocenę jak i próbę samobójstwa, a nawet depresję. Ciąża, która jest spowodowana gwałtem jest zwykle niechciana, a matka takiego dziecka albo oddaje dziecko albo opiekuje się nim niechętnie – w tym płacze podczas karmienia. Jeśli kobieta (Polka) została zgwałcona w kraju islamskim przez Polaka to kobieta ma prawo złożyć wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa jak i zawiadomić policję o całym zajściu. W kraju Islamskim jak wiadomo kobiety mają mniej praw niż mężczyźni, więc mężczyzna myśli, że nie będzie ścigany.