Jak przetrwać trujący związek?

W związku małżeńskim często dochodzi do kłótni czy małych spięć, jednak kiedy partner staje się agresywny czasami jedyną pomocą jest rozwód. Wiele kobiet, jak i mężczyzn, znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie zna większości swoich praw.

W małżeństwie są prawa jak i obowiązki, które nie mogą być przekroczone. Co prawda jeśli jedna osoba ma np. bezpłodność, a druga się z nią żeni wiedząc o tym to nie może złożyć wniosek o rozwód z orzeczeniem winy na partnera, która cierpi na bezpłodność. Jednak kiedy nie wie albo kiedy partner zdradza swoją połówkę to takie orzeczenie jest najbardziej odpowiednie.

Groźby w małżeństwie? Są one karalne oraz jeśli osoba poszkodowana ucierpi to osoba, która się tego dopuściła może iść do więzienia do lat 2. Ponadto osoba poszkodowana, przy pomocy co najmniej 2 świadków, może starać się o alimenty na swoją rzecz, jeśli poszkodowana osoba nie pracuje oraz nie ma się z czego utrzymać albo jeśli kwota zarobków jest mniejsza od zarobków krzywdzącego, a jeśli ex-małżeństwo ma dzieci to także musi płacić alimenty na potomstwo.