Księgowość online czy na miejscu?

Księgowość jest bardzo ważna w prosperowaniu firmy, ponieważ dzięki pracy księgowej widzimy jak krąży nasz budżet w firmie, a także doradzi co jest lepsze na dłuższy okres czasu. Pytanie jest czy lepiej mieć biuro na miejscu w firmie czy mieć wirtualne biuro i pracować w domu.

Zaletą biura na miejscu jest to, że da się porozmawiać z księgowym na miejscu i wyjaśnić kilka spraw oraz wspólnie zaplanować prace oraz rozwiązanie problemu. Przedsiębiorca może podejrzeć jak wygląda dana praca oraz jak wygląda postęp danego zamówienia na usługę. Wada takiego wyboru jest to, ze trzeba trochę więcej za usługę zapłacić.

Biuro online jest dobrym sposobem dla księgowych, które pracują jako jedna osoba. Cena usług jest tańsza niż te na miejscu oraz przedsiębiorca może wypisać jaki ma problem i księgowa ma zapisane w jakie kryteria ma zamieścić w swojej pracy, a co jest najlepsze nie jest kontrolowana co chwile oraz pracuje w godzinach odpowiednich dla niej na przykład wieczorem.  Księgowe w biurze online często mają więcej godzin pracy, więc spokojnie można się skontaktować wieczorem np. ok 19.

Jednak nie jest nic lepsze jak księgowa na miejscu, ponieważ widzimy pracownika i możemy być pewni, ze to nie oszust, a także jak coś się przypomni można pójść i dopowiedzieć. Często w większych miastach jak Wrocław tworzą własne biuro i oferują swoje usługi księgowe.