Mój chłopak mnie zostawił i odmawia przyznania się do ojcostwa, co zrobić?

Należy pamiętać, że ojcostwo a władza rodzicielska to nie to samo. Jeśli dany mężczyzna jest ojcem to musi płacić bez względu jeśli ma władzę rodzicielską, ograniczoną ty też jej nie ma. Osoba, która robi wszystko na niepłacenie alimentów może iść do więzienia do lat dwóch albo można ściągać daną kwotę za pomocą komornika.

Komornik może zlicytować dom, samochód, antyki, a nawet zwierzę z rodowodem. Przy zwierzęciu często dłużnik obiecuje poprawę, ponieważ samochód można kupić, ale nie odzyskać czworonoga. Oprócz tego dłużnik może trafić na czarną listę dłużników, którzy nie płacą, ale nowy komputer/telefon jest ważniejszy od dziecka. Komornik może także zabrać prawo jazdy dłużnikowi jednak odchodzi się od tego, ponieważ często dzięki temu mają pracę. Ostatecznie można złożyć wniosek o alimenty do dziadków albo do Funduszu Alimentacyjnego, z czego dochód rodziny na osobę nie może przekroczyć 700 zł.

Kiedy ojciec jest za granicą także można ściągnąć alimenty, zwłaszcza w krajach UE jak i USA. Należy wtedy złożyć odpowiednie pismo do urzędu w języku, w którym się znajduje dłużnik. Policja powinna rozpocząć śledztwo, jednak często się słyszy, że jeśli wpłacił chociaż 10zł to starczy, bo to dobra wola rodzica. Także jeśli matka nie pracuje, bo dziecko jest zbyt małe, a nie ma z kim zostawić malucha, bo nie ma żłobka to 10zł nie starczy nawet na dzień. Jest artykuł prawny, który mówi, że jeśli osoba zaniecha obowiązku alimentacyjnego wtedy można zacząć ściągać pieniądze. Ten artykuł jest furtką dla dłużników, ponieważ jeśli wpłaci 50zł na konto to nie jest zaniechanie płacenia. Płaci, ale mniej. Polskie prawo alimentacyjne powinno być zaktualizowane.