Rozwód w toksycznym związku.

Wiele kobiet nie decyduje się na rozwód, ponieważ myśli że mężczyzna się zmieni oraz jednak nadal je kocha. Z czasem popada w depresję i dzieci pomagają mamie w naprawie swojego życia. Większość kobiet albo nie zna swoich praw albo źle je interpretuje.

Najczęstszym problemem jest gwałt małżeński. Co prawda jest obowiązek o zaspokajanie potrzeb, ale jeśli partner jest zmuszany przez drugiego albo siłą zmuszany do współżycia to jest gwałt i jest on karany. Mimo, że dla większości jest nieistniejącym problemem wiele osób myśli, że żona to własność.

Brak uczuć i obwinianie drugiej połówki. To jest toksyczne jak i niszczące jedną ze stron bardziej, ponieważ krzywdzący zwykle mówi coś w złości i tego nie pamięta. Brak „żaru” i miłości jest trudny, nie rozmawia się tak jak zawsze i nie ma takiego porozumienia jak wcześniej. Partnerzy stają się egocentryczni oraz nie ma tematów do rozmów oprócz dzieci i ich potrzeb oraz informacji co należy jeszcze zrobić i na tyle kończy się cała rozmowa.

Jeśli nie ma innego wyjścia wtedy najczęściej pary poddają się i decydują się na rozwód, tylko kolejnym problemem okazuje się napisanie odpowiedniego wniosku, dlatego przydaje się pomoc radcy prawnego.